„Vino cu greșelile și regretele tale,
Le vom îndrepta, una câte una.
Vino cu supărările și dezamăgirile tale,
Le vom depăși împreună.
Nu singură, nu înfrântă
Și în niciun caz fără soluție.
Sunt sub genunchii tăi, partenera mea întru greșeală.
Oricâte capcane nemiloase ți-ar întinde viața,
Sunt prizonierul ochilor tăi de alge,
Sub comanda ta, până când vei zâmbi din nou.
Vino cu rușinările și secretele tale,
Le vom rezolva și vor trece toate.
Vino cu luptele și nedreptățile take,
Vom găsi, din nou, calea cea bună…
Nu e pagubă, nu e risipă,
În toate sunt momentele grele,
Suntem oameni, desigur, cu partea de greșeală.
Ce-a fost, a fost.
Pune-ți capul pe pieptul meu, privește raiul.
Ce-a fost, a fost,
Aceasta e lumea…
Nu singură, nu înfrântă
Și în niciun caz fără soluție.
Sunt sub genunchii tăi, partenera mea întru greșeală.
Oricâte capcane nemiloase ți-ar întinde viața,
Sunt prizonierul ochilor tăi de alge,
Sub comanda ta, până când vei zâmbi din nou.”
Este surpriza lui Kenan Doğulu în filmul „Ultima strigare pentru Istanbul„ cu Beren Saat și Kıvanç Tatlıtuğ.
Este o melodie despre care compozitorul spunea cândva:
„Versurile cântecului s-au născut deodată. Le-am scris într-o zi când am văzut-o pe Beren plângând. Întotdeauna glumeam pe seama ochilor ei de culoarea algelor, dar nu știam că voi scrie un astfel de cântec pentru acești ochi. Ascultându-l, s-a emoționat foarte tare. Emoțiile pe care le transmite mereu prin acei ochi. Sunt momente când interiorul lui Beren se reflectă în ochii lui Beren. Așa s-a întâmplat când a ascultat cântecul.„
Kenan Doğulu a participat la premiera filmului soției sale, Beren Saat. Doğulu a spus despre Beren Saat și Kıvanç Tatlıtuğ, care sunt din nou parteneri în același proiect după 13 ani: „Pentru mine, Beren și Kıvanç reprezintă un cuplu care a devenit unul dintre cele clasice- contemporane… La fel ca Filiz Akın și Cüneyt Arkın, Hülya Koçyiğit și Tarık Akan… Întâlnirea lor într-un film cu un lung mesaj, ne-a făcut pe toți fericiți… În primul rând, m-a făcut foarte fericit ca fan al lui Beren.”
Beren Saat a și cântat în film.
Așa cum știți din articolele anterioare, aceasta are în pregătire un album cu piese în limba engleză.
Beren Saat declara că în perioada de pandemie a petrecut mult timp în studio, alături de soțul ei Kenan Doğulu.
A mai spus că îi place foarte mult muzica electronică și ar vrea ca melodiile să fie difuzate împreună cu videoclipurile, tocmai de aceea nu poate stabili un calendar strict.
„Îmi imaginez videoclipuri precum scurtmetraje abstracte cu unele dintre amintirile mele.” a mai spus actrița.

