Simbol în lupta pentru conștientizarea diagnosticării timpurii a cancerului mamar, mingea roz va fi adusă în teren în al zecelea an al existenței sale.
Până acum, mingea a fost adusă în teren de: Beren Saat, Bergüzar Korel, Sinem Kobal, Elçin Sangu, Özge Özpirinçci, Bensu Soral, Neslihan Atagül, Demet Özdemir și Pınar Deniz.

Susținătoare a proiectului implementat în colaborare cu Centrul Medical Anadolu și Clubul Sportiv Anadolu Efes, actrița de succes Cansu Dere va aduce mingea roz pe teren pe 12 octombrie 2023, în deschiderea meciului de baschet Anadolu Efes SK – Real Madrid pentru a reaminti mesajul salvator de viață al diagnosticării timpurii.


Descoperă mai multe la VIAȚĂ CU AROMĂ DE CAFEA
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Ieri, Cansu a făcut un gest remarcabil: a amintit lumii că se cuvenea a comemora 10 ani de la moartea accidentala și nefericită a lui Tuncel Kurtiz! Spectatorii români l-au văzut până weekend -ul trecut în sezonul 1 din Asi ! Cansu l+a întâlnit în Ezel și Secolul magnific! Mulțumesc, Cansu! A fost un actor minunat!
ApreciazăApreciază