Despre cuceritori s-a tot scris, dar azi avem unul nou: cuceritorul Etiopiei.
Acesta este titlul sub care publică Takvim știrea potrivit căreia Keremcem a fost întâmpinat precum un rege la peste 10.000 km distanță de Istanbul (3694 Km pe calea aerului), iar fanii s-au întrecut în a se fotografia cu îndrăgitul cântăreț și actor.
În interviul acordat televiziunii Kana, acesta a răspuns întrebărilor venite din partea fanilor.
Etiopia este o țară unde serialele turcești dețin audiențe record, iar Keremcem se dovedește a fi un adevărat ambasador al țării sale.
La recepția organizată de ambasadorul turc la Addis Ababa, Excelența sa Fatih Ulusoy și soția acestuia Şeyma Nur Ulusoy, în scopul sprijinirii turismului medical turcesc, au participat mulți diplomați, reprezentanți ai sectorului medical din Etiopia și reprezentanți ai agențiilor de turism, dar și mulți reprezentanți ai presei etiopiene.
Cunoscut și iubit prin rolul Ateș din serialul difuzat în Etiopia sub denumirea „Yetekema Hiwot” ( „O Hayat Benim”), actorul Keremcem a și cântat la recepție.

Keremcem va susține azi un concert.


Descoperă mai multe la VIAȚĂ CU AROMĂ DE CAFEA
Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

De bun augur aceasta vizita pentru el.
Poate vine si proiectul dupa aceasta vizita.
Receptia data de Ambasada, foarte tare.
Am vazut ca a pus in stories cu mama lui, e ziua ei.
E un om frumos si de aceea ne si iesim din fire cand citim una alta.
ApreciazăApreciază
Pentru noi fabulosul, pentru Africa, cuceritorul!!!!
Bravo lui. Multumesc.
ApreciazăApreciază