Barış Arduç este ambasador al bunăvoinței asociației „Viață fără cancer„.

Secția de oncologie, hematologie şi transplant medular din cadrul Spitalului de Cercetare și Dezvoltare Ümraniye, sprijinită de această asociație, are 26 de uși.

Uși deschise către speranță și vindecare.

Pe două dintre ele scrie Barış Arduç şi Kiralık Aşk. De fapt, scrie că au fost făcute în numele lor.

A nu se înțelege că au făcut ușile! Ușile sunt ale unor camere unde vor fi tratați copiii bolnavi de cancer.

bandicam 2017-12-01 18-37-47-797bandicam 2017-12-01 18-49-20-649

Pentru că au susținut, atât în timpul liber cât și în timpul difuzării serialului (cu mesaj de îndemn trimitere sms pe burtiera tv).

View this post on Instagram

20 Mayıs günü Raffles Otel'de düzenlenen basın toplantımızda Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Bölümü'nü yenileme Projemizin tüm detaylarını, Yönetim Kurulumuz, Şişli Etfal Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Serkan İskender, Çocuk Onk. Uzm. Dr. Dildar Bahar Genç ve İyi Niyet Elçimiz Barış Arduç'la birlikte basınla paylaştık. Yeniden yapılandırılacak Şişli Etfal Çocuk Onkoloji'de, – Çocuk Acil – Pediatrik Gastroentoloji – Onkololji Hematoloji Poliklinik – Onkoloji Yatan Hasta Servisi – Hematoloji Yatan Hasta Servisi tamamen çocuklara, en iyi koşullarda hizmet verecek. Yolumuz uzun ve meşakkatli, biliyoruz, ama arkamızda bunca duyarlı insanın desteğini gördüğümüzde, her geçen gün hedeflerimiz biraz daha büyüyor. Çocuklarımız için, çok daha iyi bir yaşamın mümkün olduğunu biliyor, bunun için çalışıyoruz. Desteğiniz için, yanımızda olduğunuz için, çok teşekkür ederiz. www.kayd.org.tr #kansersizyasam #sislietfal #gulumsesen #yasayanbilir #kayd4381 #kaydailesi #kaydgenc #kaydcocuk #barışarduç @didakaymaz @zeynepilicali @ictenkonusmalar @arducbrs @n.betulsever @melisozerr @mertvidinli @ahmetkoralturktm @secilkaymaz @elhan7777

A post shared by Kansersiz Yasam (@kansersizyasam) on

La conferința de presă cu aceeași temă, fiind vorba despre copiii bolnavi de cancer, atunci când a vrut să spună că ar vrea să le facă povara mai ușoară acestor copii, Barış Arduç nu și-a putut stăpâni lacrimile.

A îndemnat la trimiterea mesajelor de susținere, participarea la târgurile cu vânzare ale căror venituri mergeau spre asociație, participarea la baluri de susținere, participarea la competiții sportive.

 

View this post on Instagram

Bir insanı mutlu eden 2 şey nedir? Bu soruya doğru cevap veren ilk 3 kişiye Kansersiz Yaşam Derneği Sporcu Melekler t-shirt'ünü hediye ediyoruz. Sporcu Melekler kimdir? Adım Adım ve Adım Adım & Sporcu Melekler – KAYD güçlerini birleştirerek, Kansersiz Yaşam Derneği Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Hastanesi'ni Yenileme Projesi için kaynak yaratıyor. 13 Kasım'da gerçekleşecek İstanbul Maratonu'na katılarak siz de çocuklar için bir şeyler yapabilirsiniz. Yeter ki isteyin.. Merak eden, ilgilenen herkesi adimadim@kayd.ord.tr adresine bekliyoruz. Ama önce cevapları alalım 😉 Doğru cevabı verenlerle biz iletişime geçeceğiz. #kansersizyasam #sporcumelekler #adimadim #ipk #iyilikpesindekos #sislietfal #kayd4381

A post shared by Kansersiz Yasam (@kansersizyasam) on

Barış Arduç sprijină de aproximativ doi ani această asociație de care sunt alături multe vedete.

Fanii multor vedete sprijină această asociație.

bandicam 2017-12-02 09-17-37-042.jpg

Serenay Sarıkaya este una dintre vedete.

Era în SUA când a fost solicitată să vină la balul cu scop caritabil și a venit.

A plâns și ea.

La intrarea în secția de oncologie, hematologie şi transplant medular scrie:

„Fiecare copil are dreptul de a-și face visuri fără să-i fie teamă.„ Serenay Sarıkaya

bandicam 2017-12-01 18-42-56-715.jpg

Barış Arduç şi Serenay Sarıkaya, doi actori cu adevărat frumoși.

Și nu doar frumusețe de vitrină!

Reclame