Fundația „ Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı /Adăpostul pentru Femei Acoperișul Mov„ împlinește 30 de ani.

Cu acest prilej, zece creatoare de modă, Ayşe Deniz Yeğin, Deniz Marşan / Direct Message, Dilara Fındıkoğlu, Eda Güngör / Museum of Fine Clothing, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Özlem Ahıakın, Simay Bülbül, Şansım Adalı / Sudi Etuz și Zeynep Tosun,  au lansat tricouri în numele solidarității și luptei împotriva violenței domestice.

Pentru a le promova, Başak Dizer, Cansu Tosun, Cemre Ebuzziya, Didem Soydan, Dilan Deniz, Ezgi Mola, İrem Sak, Meriç Aral, Nurgül Yeşilçay și Şebnem Bozoklu au îmbrăcat aceste tricouri.

Fotografiile au fost făcute de Zeynep Üner, directorul de difuzare al revistei ELLE, iar site-urile Mor Çatı, Hepsiburada și Morhipo le-au pus în vânzare pentru ca fondurile să fie folosite în sprijinul luptei împotriva violenței domestice.

Această inițiativă model aparține stilistei Deniz Marşan. Bravo!

View this post on Instagram

Kadın tasarımcılar Mor Çatı’nın 30. yılı için tasarladı! Kadına yönelik şiddet alanında mücadele eden Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı bu yıl 30. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Mor Çatı’nın 30. yılı için Mor Çatı gönüllüsü Deniz Marşan’ın çağrısıyla 10 tasarımcı kadın bir araya geldi. Tasarımcılar Mor Çatı ile dayanışma kurmak ve kadına yönelik şiddetle mücadeleye destek olmak için tasarımları ile tişört projesine dahil oldular. Ayşe Deniz Yeğin, Deniz Marşan / Direct Message, Dilara Fındıkoğlu, Eda Güngör / Museum of Fine Clothing, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Özlem Ahıakın, Simay Bülbül, Şansım Adalı / Sudi Etuz ve Zeynep Tosun’un tasarımcıları ile10 farklı tişört üretildi. Tişörtlerin tanıtımına destek olmak için Başak Dizer, Cansu Tosun, Cemre Ebuzziya, Didem Soydan, Dilan Deniz, Ezgi Mola, İrem Sak, Meriç Aral, Nurgül Yeşilçay ve Şebnem Bozoklu tasarımları giydi. Fotoğraflarını Mor Çatı için Elle dergisi yayın direktörü @unerzeynep'in çektiği tişörtler Mor Çatı web sitesi, Hepsiburada ve Morhipo’da satışta olacak. Mor Çatı 30 yıldır kadına yönelik şiddete karşı yürüttüğü mücadeleyi ve Mor Çatı dostlarının dayanışması sayesinde kurduğu kadın dayanışma ağını güçlendirmek için sizlerin de desteğine ihtiyaç duyuyor. Mor Çatı ürünlerini alarak veya Mor Çatı’ya düzenli destek olarak siz de bu dayanışma ağının bir parçası olabilir, kadınların ve çocukların şiddetten uzak hayatlar kurmalarına katkı sunabilirsiniz. #morçatı30yaşında

A post shared by Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı (@morcati_vakfi) on