Mahir Ünal, Vicepreşedintele Partidul Justiţiei şi Dezvoltării din Turcia, responsabil de Promovare și Media, a avut azi o postare cu privire la zvonul că Netflix s-ar retrage din Turcia.

Acesta a scris următoarele:

„Netflix Turcia nu a avut întrevedere nici la nivel politic, cu Președinția Departamentului de Promovare și Media AK Parti, nici la nivel oficial cu Direcția de Comunicare, De ce să gândească să plece din Turcia?

Cred că Netflix va arăta o sensibilitate mai mare față de cultura și arta turcă printr-o cooperare mai profundă.„

bandicam 2020-07-20 20-50-27-009

 

Netflix Turcia a răspuns:

„Rămânem dedicați profund membrilor noștri de pe Netflix din Turcia și comunității creative. Suntem mândri de colaborarea cu nume foarte talentate.

Suntem foarte emoționați pentru proiectele noastre aflate în stadiul de producție și pentru care în curând vor începe filmările și abia așteptăm să împărtășim aceste povești membrilor noștri din fiecare colț al lumii.„

 

 

Publicitate