Finaliștii Pantene Altın Kelebek/Fluturele de aur


S-a dat START, după o lungă perioadă de așteptare, celei de a doua etape de votare pentru desemnarea câștigătorilor premiilor ALTIN KELEBEK/Fluturele de Aur Ediția 46.

S-a ȋntârziat serios având ȋn vedere faptul că gala de premiere a celei de a 45- a ediții a avut loc ȋn seara de 9 decembrie 2018.

A doua etapă de votare se desfășoară ȋn perioada 13 ianuarie- 13 februarie. Gala de premiere a câștigătorilor va avea loc ȋn 28 februarie.

Iată finaliștii categoriilor care ne interesează :

bandicam 2020-01-14 18-22-05-715.jpg

  1. BEST TELEVISION SERIES – DRAMA/ CEL MAI BUN SERIAL DRAMĂ

Arka Sokaklar: (Kanal D)

Avlu: (Star)

Bir Zamanlar Çukurova: (atv)

Çukur: (Show TV)

Hercai: (atv)

Kadın: (Fox)

Kuzgun: (Star)

Mucize Doktor: (Fox)

Sen Anlat Karadeniz: (atv)

Zalim İstanbul: (Kanal D)

  1. BEST INTERNET TELEVISION SERIES/CEL MAI BUN SERIAL DIGITAL

140 Journos 2019 (Blu TV)

Aynen Aynen (YouTube)

Bartu Ben (Blu TV)

Behzat Ç. (Blu TV)

Bozkır (Blu TV)

Hakan: Muhafız (Netflix)

Pavyon (Blu TV)

Şahsiyet (Puhu TV)

Sıfır-Bir: Bir Zamanlar Adana’da (Blu TV)

Yaşamayanlar (Blu TV)

  1. BEST ACTRESS IN A TELEVISION SERIES – DRAMA/CEA MAI BUNĂ ACTRIȚĂ DE SERIAL DRAMĂ

Alina Boz – Elimi Bırakma (TRT 1)

Aslı Enver – İstanbullu Gelin (Star)

Bahar Şahin – Zalim İstanbul (Kanal D)

Burcu Biricik – Kuzgun (Star)

Demet Evgar – Avlu (Star)

Dilan Çiçek Deniz – Çukur (Show TV)

Ebru Şahin – Hercai (atv)

Hilal Altınbilek – Bir Zamanlar Çukurova (atv)

İrem Helvacıoğlu – Sen Anlat Karadeniz (atv)

Özge Özpirinçci – Kadın (Fox)

  1. BEST ACTOR IN A TELEVISION SERIES – DRAMA/CEL MAI BUN ACTOR DE SERIAL DRAMĂ

Akın Akınözü – Hercai (atv)

Alp Navruz – Elimi Bırakma (TRT1)

Aras Bulut İynemli – Çukur (Show TV)

Barış Arduç – Kuzgun (Star)

Çağatay Ulusoy – Hakan: Muhafız (Netflix)

Erdal Beşikçioğlu – Behzat Ç. (Blu TV)

Haluk Bilginer – Şahsiyet (Puhu TV)

Kerem Alışık – Bir Zamanlar Çukurova (atv)

Taner Ölmez – Mucize Doktor (Fox)

Ulaş Tuna Astepe – Sen Anlat Karadeniz (atv)

  1. BEST TELEVISION SERIES – COMEDY/CEL MAI BUN SERIAL DE COMEDIE

BKM Mutfak Çok Güzel Hareketler Bunlar 2 (Kanal D)

Çocuklar Duymasın (Kanal D)

Güldür Güldür (Show TV)

Jet Sosyete – (TV8)

Kalk Gidelim – (TRT 1)

  1. BEST ACTRESS IN A TELEVISION SERIES – COMEDY/CEA MAI BUNĂ ACTRIȚĂ DE COMEDIE

Açelya Topaloğlu – Güldür Güldür (Show TV)

Aslı Bekiroğlu – Jet Sosyete (TV8)

Ayça Varlıer – Kalk Gidelim (TRT1)

Deniz Cengiz – Jet Sosyete (TV8)

Doğa Rutkay – Güldür Güldür (Show TV)

Ecem Erkek – Güldür Güldür (Show TV)

Evrim Akın – Güldür Güldür (Show TV)

Gülse Birsel – Jet Sosyete (TV8)

Hasibe Eren – Jet Sosyete (TV8)

Pınar Altuğ – Çocuklar Duymasın (Kanal D)

  1. BEST ACTOR IN A TELEVISION SERIES – COMEDY/CEL MAI BUN ACTOR DE COMEDIE

Ali Sunal – Güldür Güldür (Show TV)

Alper Kul – Güldür Güldür (Show TV)

Bartu Küçükçağlayan – Jet Sosyete (TV8)

Çağlar Çorumlu – Jet Sosyete (TV8)

Cengiz Bozkurt – Jet Sosyete (TV8)

Enis Arıkan – Jet Sosyete (TV8)

Onur Buldu – Güldür Güldür (Show TV)

Sarp Apak – Jet Sosyete (TV8)

Tamer Karadağlı – Çocuklar Duymasın (Kanal D)

Ufuk Özkan – Kalk Gidelim (TRT1)

  1. BEST TELEVISION SERIES – ROMANTIC COMEDY/CEL MAI BUN SERIAL DE COMEDIE ROMANTICĂ

Afili Aşk (Kanal D)

Benim Tatlı Yalanım (Star)

Erkenci Kuş (Star)

Her Yerde Sen (Fox)

Kuzey Yıldızı – İlk Aşk (Show TV)

  1. BEST ACTRESS IN A TELEVISION SERIES – ROMANTIC COMEDY/CEA MAI BUNĂ ACTRIȚĂ DE COMEDIE ROMANTICĂ

Aslı Bekiroğlu – Benim Tatlı Yalanım (Star)

Aslıhan Güner – Kuzey Yıldızı-İlk Aşk (Show TV)

Aybüke Pusat – Her Yerde Sen (Fox)

Burcu Özberk – Afili Aşk (Kanal D)

Demet Özdemir – Erkenci Kuş (Star)

  1. BEST ACTOR IN A TELEVISION SERIES – ROMANTIC COMEDY/CEL MAI BUN ACTOR DE COMEDIE ROMANTICĂ

Çağlar Ertuğrul – Afili Aşk (Kanal D)

Can Yaman – Erkenci Kuş (Star)

Furkan Andıç – Her Yerde Sen (Fox)

Furkan Palalı – Benim Tatlı Yalanım (Star)

İsmail Demirci – Kuzey Yıldızı-İlk Aşk (Show TV)

  1. BEST COUPLE IN A TELEVISION SERIES/CEL MAI BUN CUPLU DE SERIAL

Alina Boz-Alp Navruz

Aybüke Pusat-Furkan Andıç

Burcu Biricik-Barış Arduç

Burcu Özberk-Çağlar Ertuğrul

Demet Özdemir-Can Yaman

Dilan Çiçek Deniz-Aras Bulut İynemli

Ebru Şahin-Akın Akınözü

Elçin Sangu-Kıvanç Tatlıtuğ

İrem Helvacıoğlu-Ulaş Tuna Astepe

Ozan Dolunay-Sera Kutlubey

  1. BEST DIRECTOR /CEL MAI BUN REGIZOR

Bahadır İnce – Kuzgun (Star)

Çağrı Bayrak – Erkenci Kuş (Star)

Cem Karcı, Benal Tairi – Hercai (atv)

Ender Mıhlar – Her Yerde Sen (Fox)

Hakan Algül – Jet Sosyete (TV8)

Murat Saraçoğlu – Bir Zamanlar Çukurova (atv)

Nadim Güç – Kadın (Fox)

Serdar Gözelekli – Afili Aşk (Kanal D)

Sinan Öztürk – Çukur (Show TV)

Yusuf Pirhasan – Mucize Doktor (Fox)

  1. BEST SCREENWRITER /CEL MAI BUN SCENARIST

Ahmet Yurdakul, Ozan Yurdakul, Sinan Yurdakul – Arka Sokaklar (Kanal D)

Ali Aydın – Çarpışma (Show TV)

Barış Erdoğan, İlker Arslan, Kübra Sülün, Okşan Tavaslıoğlu – Afili Aşk (Kanal D)

Berşan Tan, Eda Tezcan, Feraye Şahin, Pelin Gülcan – Hercai (atv)

BKM Mutfak Ekibi – BKM Mutfak Çok Güzel Harektler Bunlar 2 (Kanal D)

Deniz Akçay – İstanbullu Gelin (Star)

Gökhan Horzum – Çukur (Show TV)

Gülse Birsel – Jet Sosyete (TV8)

Hande Altaylı – Kadın (Fox)

Pınar Bulut, Onur Koralp – Mucize Doktor (Fox)

  1. BEST THEME SONG IN A TELEVISION SERIES/CEA MAI BUNĂ COLOANĂ SONORĂ

Adamlar Grubu – Börü (Star)

Alpay Göltekin, Zeynep Alasya – Diriliş Ertuğrul (TRT1)

Aslı Demirer, Safa Hendem, Mehmet Cem Ünal – Afili Aşk (Kanal D)

Aytekin Ataş – Bir Zamanlar Çukurova (atv)

Aytekin Ataş – Mucize Doktor (Fox)

Cem Öget – Erkenci Kuş (Star)

Ender Gündüzlü, Metin Arıgül – Hercai (atv)

Ender Gündüzlü, Metin Arıgül – Sen Anlat Karadeniz (atv)

Toygar Işıklı – Çukur ve Çarpışma (Show TV)

Toygar Işıklı – Kuzgun (Star)

  1. BEST CHILD ACTOR IN A TELEVISION SERIES/CEL MAI BUN ACTOR COPIL

Ada Baykan – Arka Sokaklar (Kanal D)

Adin Külçe – Mucize Doktor (Fox)

Ali Semi Sefil – Kadın (Fox)

Beren Gökyıldız – Kızım (TV8)

Ebrar Demirbilek – Hercai (atv)

Emir Özyakışır -Şampiyon (TRT1)

Hira Su Yıldız – Afili Aşk (Kanal D)

Kübra Süzgün – Kadın (Fox)

Mehmet Emin Güney – Çocuk (Star)

Yiğit Kağan Yazıcı – Elimi Bırakma (TRT1)


Premiile ALTIN KELEBEK, acordate în fiecare an de PANTENE şi prestigiosul cotidian Hürriyet, au desemnat câștigătoarele primei categorii.

La categoria talentelor a căror stea strălucește, juriul a decis ca premiul să meargă către:

Ebru Şahin (Hercai), Alina Boz (Elimi Bırakma), İlayda Alişan (Çukur). 

bandicam 2020-01-14 19-48-05-989.jpg

 

Premiile la celelalte categorii se oferă în urma unui vot public și a notelor acordate de un juriu de specialitate.

Premiile ALTIN KELEBEK sunt poate cele mai prestigioase premii din Turcia.

M-am logat cu contul de Facebook și am votat.

Am vrut să votez a doua oară și-mi spune că am votat deja arătându-mi ce/pe cine am votat.

https://www.pantenealtinkelebekodulleri.com/OyVerFinal

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.