Pastel Film ar fi trebuit să aducă pe ecrane serialul ‘Verda‘.
S-a scris că serialul (care îi avea în rolurile principale pe Kutsi și Gonca Sarıyıldız) va fi difuzat,de la mijlocul lunii decembrie, la ATV.
Funda Çetin a scris scenariul, Aysun Akyüz -a așezat pe fotoliul de regizor și s-au filmat două episoade având în distribuție și pe: Mine Tugay, Hale Soygazi, Ayşegül Günay, Ülkü Hilal Çiftçi, Ahmet Kaynak, Barış Yalçın, Aydan Burhan, Kubilay Penbeklioğlu, Kadir Polatçı și Şerif Sezer.
Săptămâna trecută, Pastel Film a transmis o informare echipei:
” Date fiind neînțelegerile contractuale cu ATV, proiectul este suspendat. Se vor purta discuții, după începutul noului an, cu alte televiziuni.”
Imediat după această informare, le-a transmis că proiectul s-a anulat.
Întreaga echipă, din fața și spatele camerelor, este șocată după luni de muncă.
Sursa: Birsen Altuntaș/Medyatava
https://www.medyatava.com/haber/dizi-ekibi-sokta-kutsinin-yeni-dizisi-iptal-edildi_163008
Se pare că PASTEL FILM are ceva ghinion. În luna aprilie scriam aici despre serialul scos din grilă după trei episoade, Să fie un miracol„, după care actorul Furkan Palalı cerea scuze telespectatorilor scriind pe Instagram: „Întreaga echipă a pornit la drum crezând din suflet în acest proiect, dar, din păcate, am aflat mai apoi că, încă de la început, cursul nu era cel corect și am așteptat, convinși în multe lucruri, doar pentru că am avut încredere. În punctul unde s-a ajuns, aflăm că nu exista de la început un contract cu postul de televiziune și, după ce s-au finalizat filmările celor trei episoade, acordul a fost doar pentru trei episoade. Cer scuze tuturor colegilor actori pe care, așteptând luni de zile să vină la filmări, i-am convins să vină înapoi pe platourile de filmare, tuturor celor care au muncit la platourile de filmare și tuturor telespectatorilor care ne-au sprijinit. În lumina acestor informații și dorința ca nicio echipă să nu mai pățească așa ceva, las aprecierea la latitudinea dumneavoastră. Cu respect.„
*****
Zilele trecute circula pe Twitter zvonul că Pastel Film pregătește pentru Show TV serialul „Geride Kalan/În urma ta.
Genul serialului ar fi dramă/dragoste, iar rolul principale ar aparține actorilor Ezgi Asaroğlu şi Gökhan Alkan.
***
Gülistan Tartar, fosta impresară a actriței Nurgül Yeşilçay, care îl impresariază pe Gökhan Alkan, a dezmințit imediat zvonul spsunând că actorul a refuzat scenariul.
Gülistan Tartar are experiență în domeniu, nu glumă!
Este cea care distribuise pe Twiter că blogul acesta este numărul 3 mondial în știri despre Nurgül Yeşilçay!
Între noi fie vorba, mă pot lăuda și eu cu niște performanțe! :)))
Și nu pot să nu mă întreb! Oare mai e la Pastel producătorul care își cataloga un actor drept descreierat pentru că și-a permis să apere regizorul scos la deszăpezire?
Vremurile sunt grele în Turcia.
Producătorii spun că exportul e singura șansă de supraviețuire.
Difuzorii depind de rating.
Se vrea ieftin și bun.
Concurența apelează la tot felul de metode pentru a mai câștiga un punct,două de audiență.
Sursele aruncă pe piață știri denigratoare…
CNA-ul lor vine cu amenzi pentru chestiuni ce nouă ni se par normale.
Viață grea!

